استعفای نماینده کنگره آمریکا در پی رسوایی جنسی + روسیه: پاسخ سختی به تحریم‌های آمریکا می‌دهیم – سافت آرچیو

خبرگزاری فارس: یک نماینده جمهوری‌‌خواه کنگره آمریکا پس از متهم شدن به اتهامات آزارگری جنسی، سوءرفتار و رفتارهای نامناسب جنسی از سمتش استعفا کرد
خبرگزاری فارس: یک نماینده جمهوری‌‌خواه کنگره آمریکا پس از متهم شدن به اتهامات آزارگری جنسی، سوءرفتار و رفتارهای نامناسب جنسی از سمتش استعفا کرد.

یکی از دستیاران زن این نماینده آمریکا از وی به دلیل ایجاد محیط کار خصمانه، تبعیض‌های جنسیتی و همچنین درخواست‌های نامناسب جنسی شکایت کرده بود. گفته می‌شود «فارنتهولد» از محل بودجه عمومی به این همکارش ۸۴۰۰۰ دلار برای حل و فصل اختلافات در این پرونده پرداخت کرده است.

به نوشته «هیل»، آقای «بلیک فارنتهولد» متهم است از ۸۴۰۰۰ دلار اموال دولتی برای حل و فصل اختلافات مربوط به یک پرونده آزارگری جنسی استفاده کرده است.

——————-

خبرگزاری فارس: وزارت خارجه روسیه روز جمعه گفت پاسخ سختی به تحریم‌های «خصمانه» آمریکا علیه این کشور خواهد داد

در لیست جدید آمریکا نام افرادی همچون سلیمان کریم اف از مشاوران نزدیک پوتین، کوریل شامالوف داماد پوتین و سرگئی فورسنکو دیده می‌شود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه اعلام کرد ۳۸ فرد و نهاد روسیه را در لیست تحریمهای خود قرار داده است.

پیش از این رسانه های آمریکایی از احتمال تحریم رهبران تجاری و مقامات سیاسی روسیه از سوی واشنگتن خبر داده بودند.

به نوشته اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد «پاسخ سختی به تحریم‌های جدید آمریکا یا اقدامات خصمانه آتی علیه روسیه پاسخ سختی خواهد داد.»

مسکو با بیان اینکه دموکراسی آمریکا رو به اضمحلال است خاطرنشان کرد «موج تحریم‌های آمریکا، به منزله دشمن رقابت منصفانه و اقتصاد بازار است.»

پاتروشف معاون شورای امنیت ملی روسیه، الکسیس میلر رئیس شرکت گازپروم روسیه، آندری کاستین رئیس بانک وی تی بی، ولادیمیر کولوکولتسف وزیر امور داخلی، کنستانیتن کوساچف رئیس کمیته روابط خارجی شورای فدراسیون روسیه، میخائیل فرداکوف رئیس مرکز مطالعات استراتژیک روسیه و ویکتور زولوتف فرمانده گارد ملی روسیه نیز در این لیست دیده می‌شوند.

خبرگزاری فارس: وزارت خارجه روسیه روز جمعه گفت پاسخ سختی به تحریم‌های «خصمانه» آمریکا علیه این کشور خواهد داد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه همچنین آمده است که دولت آمریکا «نمی‌تواند با ما به زبان تحریم سخن بگوید.»

وزارت خارجه روسیه تأکید کرده تحریم‌ها اگر اثری هم داشته باشند، متحد کردن جامه روسیه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *