افزایش شمار جانباختگان حادثه قهوه خانه اهواز + پانسمان قابل تزریق برای توقف خونریزی داخلی – سافت آرچیو

خبرگزاری مهر: سرپرست فرمانداری اهواز از افزایش تعداد جانباختگان حادثه آتش سوزی قهوه خانه ای در اهواز به ۱۱ نفر خبر داد
در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر وقوع آتش سوزی در یک قهوه خانه ای در شهرستان اهواز، بلافاصله ماموران پلیس و نیروهای امدادی در محل حادثه حاضر شدند.

وی افزود: یکی از مصدومان این حادثه لحظاتی پیش فوت کرد و تعداد فوتی های این حادثه به ۱۱ نفر رسید.

خبرگزاری مهر: سرپرست فرمانداری اهواز از افزایش تعداد جانباختگان حادثه آتش سوزی قهوه خانه ای در اهواز به ۱۱ نفر خبر داد.

با بررسی کارآگاهان پلیس آگاهی از محل حادثه و انجام تحقیقات میدانی یک نفر را به هویت «م – م» که مظنون اصلی آتش سوزی بوده را در کمتر از چهار ساعت شناسایی و با هماهنگی مرجع قضائی در یک عملیات ضربتی در مخفیگاهش دستگیر کردند.

متاسفانه در این حادثه ۱۱ نفر کشته و چندین نفر دیگر مجروح شدند که توسط نیروهای امدادی به بیمارستان منتقل شدند.

به گزارش خبرنگار مهر، هاشم عفراوی جوان ۱۹ساله که شب گذشته در این حادثه قهوه خانه نوراس منطقه کیان اهواز دچار ۷۰ درصد سوختگی شده بود ساعتی قبل در بیمارستان طالقانی اهواز جان باخت.

نبی الله خون میرزایی اظهار کرد: قهوه خانه ای در اهواز شب گذشته به صورت عمد دچار آتش سوزی شد و تاکنون ۱۱ نفر در این حادثه فوت شده اند.

——————-

خبرگزاری مهر: گروهی از محققان دانشگاه تگزاس موفق به تولید نوعی باند پانسمان قابل تزریق به درون بدن شده اند که قادر به توقف خونریزی داخلی است
به گزارش نیواطلس، ترکیبات به کار رفته در این محصول در قالب یک ژل مایع یا هیدروژل به درون بدن تزریق می شود، اما در ادامه به سرعت بر حجم و ابعاد آن افزوده می شود تا جلوی خونریزی افراد گرفته شود و در نهایت زخم های بدن التیام یابند.

پانسمان قابل تزریق برای توقف خونریزی داخلی

ماده اصلی مورد استفاده در این ژل نوعی جلبک دریایی خوراکی قرمز رنگ به نام Kappa-carrageenan است که از چندین دهه قبل برای تغذیه مورد استفاده قرار می گیرد. ترکیب این ماده با برخی نانوذرات خاص توقف سریع خون ریزی را ممکن می کند.

محققان می گویند می توان انواع مواد مغذی و درمانی را به نانوذرات موجود در این هیدروژل تزریق کرد تا روند التیام زخم ها تسریع شده و بافت های آسیب دیده نیز با سرعت بیشتری التیام یابند. البته برای استفاده تجاری از این محصول هنوز به تحقیقات دامنه دار بیشتری نیاز است.

خبرگزاری مهر: گروهی از محققان دانشگاه تگزاس موفق به تولید نوعی باند پانسمان قابل تزریق به درون بدن شده اند که قادر به توقف خونریزی داخلی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *