انتقاد از وضعیت حجاب بانوان در قم – سافت آرچیو

خبرگزاری مهر: آیت‌الله جعفر سبحانی در دیدار با جمعی از خیرین مدرسه ساز با تأکید بر اهمیت کار خیر اظهار داشت: براساس آیات قرآن کریم اگر مومنان قدرت داشته باشند، به اقامه نماز و پرداخت زکات می‌پردازند و امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند
آیت‌الله سبحانی گفت: مدارس باید زیر نظر اولیای دانش‌آموزان اداره شود در غیر این صورت آن مدرسه خروجی مطلوبی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: دایره فعالیت و وظایف دولت بسیار زیاد است و بدون تردید مردم می‌توانند مدارس و حتی دانشگاه‌ها را مدیریت کنند.

خبرگزاری مهر: آیت‌الله جعفر سبحانی در دیدار با جمعی از خیرین مدرسه ساز با تأکید بر اهمیت کار خیر اظهار داشت: براساس آیات قرآن کریم اگر مومنان قدرت داشته باشند، به اقامه نماز و پرداخت زکات می‌پردازند و امر به معروف و نهی از منکر می‌کنند.

وی با اشاره به انواع امر به معروف و نهی از منکر افزود: امر به معروف تنها زبانی نیست بلکه آنچه که در امر به معروف و نهی از منکر مهم است، عمل کردن است و مدرسه‌سازی نیز از انواع امر به معروف است که به فرهنگ کشور کمک می‌کند.

وی تأکید کرد: اسلام ضد علم نیست و پیامبر(ص) در صدر اسلام علم را به ایمان گره‌ زدند چراکه علم باید به ایمان منتهی شود.

وی با بیان اینکه فرهنگ در اولویت همه امور قرار دارد عنوان کرد: خیران تنها نباید به ساخت و احداث مدارس اکتفا کنند، بلکه باید بر این مدارس نظارت نیز داشته باشند.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اهمیت تربیت اسلامی بیان کرد: در بسیاری از کشورهای اسلامی مدارس و مساجد در کنار هم ساخته شده است و خروجی این مدارس نیز یک انسان با فرهنگ مسجدی و اسلامی است.

مرجع تقلید شیعیان با بیان بر اینکه ساخت مدرسه یک عمل مقدس است خاطرنشان کرد: من همواره به مسئله فرهنگ توجه داشتم و حتی در زمانی که قانون اساسی کشور در حال تدوین و نگارش بود توجه داشتم که فرهنگ‌سازی باید به خود مردم سپرده شود.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه به انتقاد از وضعیت حجاب بانوان قم پرداخت و گفت: متاسفانه حجاب برخی بانوان در شهر قم مناسب و در شأن جایگاه کریمه اهل بیت(ع) نیست و همین مسئله بیانگر ضعف فعالیت فرهنگی در مدارس است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *