تأکید ایران و برزیل بر گسترش همکاری کشاورزی – سافت آرچیو

باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، در دیدار امروز آیت الله سیدرضا تقوی و ردریگو آزر دی سنتوز، بر گسترش روابط دو کشور به ویژه در حوزه کشاورزی تاکید شد
باشگاه خبرنگاران جوان: به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، در دیدار امروز آیت الله سیدرضا تقوی و ردریگو آزر دی سنتوز، بر گسترش روابط دو کشور به ویژه در حوزه کشاورزی تاکید شد.

سنتوز از تلاش کشورش برای توسعه روابط بانکی با ایران خبر داد و گفت: در حال حاضر با دو بانک برزیلی برای همکاری با شرکت های ایرانی توافق کرده ایم.

وی با اشاره به ظرفیت های علمی و تحقیقاتی بخش کشاورزی ایران اظهار کرد: در وزارت جهاد کشاورزی ۲۷ واحد تحقیقاتی در رشته های مختلف گیاهی و جانوری فعالیت می کنند و دو کشور می توانند تجربیات علمی و تحقیقاتی خود را مبادله کنند.

وی افزود: ما آماده ایم که تجهیزات و ماشین آلات پیشرفته کشاورزی به ایران وارد کنیم و تولید مشترک داشته باشیم.

وی اظهار کرد: ۸۰ درصد زمین های برزیل قابلیت لازم برای فعالیت های کشاورزی را دارند.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی گفت: ایران دارای تاریخ و تمدن بزرگی است و کشورهایی که در زمینه ایران هراسی تلاش می کنند، می خواهند بر منابع غنی منطقه خاورمیانه دست اندازی کنند.

آیت الله تقوی افزود: کشورهای اسلامی بر مصرف غذای حلال تأکید دارند و استفاده از برند حلال در دنیا نیز با استقبال روبه‌رو شده است.

وی با بیان این که ایران یک کشور اسلامی است و در تهیه مواد خوراکی و تغذیه، باید اصول اسلامی را رعایت کند، تصریح کرد: در سال های اخیر ما بخشی از نیازهای پروتئینی خود را از برزیل وارد می کنیم و افرادی در این کشور داریم که ناظر بر ذبح دام هستند تا مطمئن شویم ذبح بر اساس اصول دینی انجام شده است.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی افزود: افکار عمومی در ایران نسبت به کشور برزیل مثبت است و این امر به پیشرفت در روابط دو کشور کمک می کند.

در این دیدار، سفیر برزیل در تهران با بیان این که کشاورزی، نقش مهمی در توسعه روابط کشورش با ایران دارد، اظهار داشت: برزیل به بسیاری از کشورها صادرات دارد، اما حضور ناظران بر ذبح به صادرات محصولات دامی ما کمک می کند.

وی اضافه کرد: ایران به دنبال انرژی هسته ای صلح آمیز است و مقام معظم رهبری، تدارک سلاح های هسته ای را حرام دانسته اند.

سفیر برزیل در تهران درباره فعالیت های کشاورزی کشورش خاطر نشان کرد: ظرف ۲۵ سال گذشته با اقدامات انجام شده، توسعه زمین های کشاورزی ۱۰۰ برابر و خروجی محصولات کشاورزی ۲۰۰ برابر شده است.

آیت الله تقوی ادامه داد: ایران هرگز برای تصاحب اراضی دیگر کشورها، لشگرکشی نکرده و حضور ما در منطقه به درخواست کشورها است و این در حالی است که آمریکا خواستار کاهش فعالیت ایران در منطقه است.

سنتوز گفت: ما با توسعه روابط تجاری با ایران به دنیا نشان می دهیم که با کشور خوبی در حال همکاری هستیم.

وی میزان مبادلات تجاری میان دو کشور را ۲.۷ میلیارد دلار مطرح کرد.

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با اذعان به اینکه روابط ایران و برزیل رو به گسترش است، گفت: روابط علمی، تحقیقاتی و تبادل دانشجو به توسعه روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور نیز کمک خواهد کرد.

وی افزود: ما قبل از برجام هم با ایران همکاری داشتیم اما بعد از برجام همکاری سایر کشورها با ایران گسترش یافته است.

وی با انتقاد از اقدامات برخی کشورها در زمینه ایران هراسی در دنیا و منطقه گفت: ایران خواستار صلح میان ملت ها و کشورها است و ما تروریسم را محکوم می کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *