جزییات مرگ یک جوان پشت فرمان خودرو – سافت آرچیو

ایران نوشت: نیمه شب پنجشنبه، رانندگانی که از حوالی خیابان آزادی- نزدیکی میدان آزادی- عبور می‌کردند به توقف یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۷ مشکی در وسط خیابان اعتراض کردند
با بررسی تصاویر به‌دست آمده از دوربین‌های مداربسته سوپرمارکت، کارآگاهان به شناسایی مالک خودرو پژو ۴۰۵ پرداختند. اما پس از مراجعه به خانه شهرام- ۳۰ ساله- در خیابان ستارخان پی بردند وی به بیمارستان منتقل شده است.

 کارآگاهان با حضور در بیمارستان دریافتند این جوان از ناحیه سر، پهلو، ران پا و دست‌ها دچار جراحت‌های شدید ناشی از اصابت قمه شده به‌گونه‌ای که بر اثر شدت ضربات وارده، یکی از انگشتان دستش نیز قطع شده است.
بلافاصله موضوع به پلیس ۱۱۰ و اورژانس اعلام شد و مأموران کلانتری ۱۱۸ ستارخان و تیم اورژانس در محل حاضر شدند. اما امدادگران پس از بررسی‌های لازم اعلام کردند مرد جوان بر اثر شدت جراحات و خونریزی شدید جان سپرده است. بدین‌ترتیب موضوع به بازپرس کشیک ویژه قتل و اداره دهم پلیس آگاهی اعلام شد. پس از حضورتیم جنایی درمحل واقعه و بررسی‌های مقدماتی، جسد به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران به پزشکی قانونی انتقال یافت.

شهرام در خصوص درگیری خونین‌شان گفت: «در سوپر مارکت بودم که ناگهان امیر با یک قمه وارد شد و بدون هیچ حرفی چند ضربه به من زد که باعث جراحت و خونریزی شدیدم شد؛ اما زمانی که امیر قصد خروج از مغازه را داشت ناگهان قمه از دستش روی زمین افتاد. من هم خیلی سریع خودم را به قمه رساندم و در همان وضعیت چند ضربه به او زدم که امیر خودش را به ماشین پژو ۲۰۷ مشکی رنگش رساند وفرارکرد. من هم به کمک تعدادی از دوستانم خودم را با ماشین پژو ۴۰۵ به بیمارستان رساندم و تحت عمل قرار گرفتم و پس از آن خبری از امیر ندارم.

سرهنگ کارآگاه حمیدمکرم- معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ -دراین باره گفت: با توجه به شواهد و دلایل به‌دست آمده از محل درگیری منجر به جنایت و نیز اعتراف صریح متهم به درگیری، قرار بازداشت موقت او از سوی بازپرس پرونده صادر شد تا پس از پایان مراحل درمانی، برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گیرد.
ایران نوشت: نیمه شب پنجشنبه، رانندگانی که از حوالی خیابان آزادی- نزدیکی میدان آزادی- عبور می‌کردند به توقف یک دستگاه خودرو پژو ۲۰۷ مشکی در وسط خیابان اعتراض کردند.
 آنها در نخستین گام پس از شناسایی هویت مقتول – امیر، خ ۳۰ ساله – اطلاع پیدا کردند دقایقی پیش ازکشف جسد سرنشین خودروی ۲۰۷، یک درگیری خونین در خیابان حبیب اللهی واقع درخیابان ستارخان رخ داده و موضوع به پلیس ۱۱۰ نیزاعلام شده بود.

تیمی از کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ نیز مسئول تحقیق دراین باره شدند.

بلافاصله کارآگاهان با مراجعه به محل درگیری در یک سوپرمارکت، اطلاع پیدا کردند پس از جدال خونین دو جوان داخل سوپرمارکت، هر دو نفر بشدت مجروح شده‌اند. پس از خروج آنها از مغازه یکی‌شان سواربرخودرو پژو ۴۰۵ و دیگری با خودرو پژو ۲۰۷ محل را ترک کرده بودند.

 از آنجا که راه بسته شده بود چند نفر از راننده‌ها پیاده شدند و به طرف خودروی مورد نظر رفتند. اما ناگهان با مشاهده پیکرخون‌آلود مرد جوان در پشت فرمان، پی بردند او کشته شده است.

شهرام در بازجویی به درگیری با مردجوان اعتراف کرد و گفت: «من و امیر بچه محل بودیم و از چندی پیش با یکدیگر اختلاف داشتیم. چندین بار برای یکدیگر پیغام فرستادیم و خط و نشان کشیدیم و همین موضوع انگیزه درگیری ما شد.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *