جهانبخش، چهارمین آقای گل تاریخ AZ در هلند – سافت آرچیو

ورزش سه: باشگاه آلکمار به عنوان چهارمین قطب فوتبال هلند بعد از باشگاه هایی همچون آژاکس، آیندهوون و فاینورد در تمام سال هایی که در فوتبال این کشور فعالیت می کند همواره به عنوان پایگاهی برای رشد استعدادهای ناب معرفی شده که در این بین بازیکنان گمنام با رسیدن به قله موفقیت توانستند زمینه کوچ به باشگاه های بزرگ تر در اروپا را فراهم کنند
ورزش سه: باشگاه آلکمار به عنوان چهارمین قطب فوتبال هلند بعد از باشگاه هایی همچون آژاکس، آیندهوون و فاینورد در تمام سال هایی که در فوتبال این کشور فعالیت می کند همواره به عنوان پایگاهی برای رشد استعدادهای ناب معرفی شده که در این بین بازیکنان گمنام با رسیدن به قله موفقیت توانستند زمینه کوچ به باشگاه های بزرگ تر در اروپا را فراهم کنند.

نزدیک به سه دهه بعد از این بازیکن هلندی نوبت به منیر الحمدویی مهاجم الجزایری رسید تا فصل ۲۰۰۹-۲۰۰۸ با ۲۷ گل بار دیگر نامش را به عنوان ستاره آلکمار به عنوان آقای گل به ثبت برساند و آخرین نفر هم وینست یانسن پدیده فوتبال هلند بود که فصل ۲۰۱۶-۲۰۱۵ در اولین سال کوچ جهانبخش به آلکمار این عنوان را با ۲۷ گل جشن گرفت تا با قراردادی به ارزش ۱۶ میلیون یورو راهی تاتنهام انگلیس شود.

جهانبخش، چهارمین آقای گل تاریخ AZ در هلند

اولین آقای گل آلکماری ها کیس کایست نام داشت که دو بار متوالی در فصول ۱۹۷۹-۱۹۷۸ و ۱۹۸۰-۱۹۷۹ با به ثمررساندن ۳۴ گل در اولین فصل و ۲۷ گل در دومین فصل عنوان آقای گلی را به خود اختصاص داد.

در این بین یکی از راه ها برای نشان دادن توانایی های ناب کسب عنوان آقای گلی است که در تاریخ این باشگاه چهار بازیکن از دهه ۷۰ میلادی تا کنون موفق به کسب این عنوان با پیراهن AZ در آردیویسه شده اند تا زمینه برای پوشیدن پیراهن باشگاه های بزرگ را فراهم کنند. چهار بازیکنی که آخرین نفر آنها علیرضا جهانبخش ستاره ایرانی لقب گرفت تا با ۲۱ گل زده و تصاحب کفش طلا پیش به سوی باشگاهی بزرگ تر باشد.

چهارمین آقای گل تاریخ آلکمار در رقابت های هلند نیز علیرضا جهانبخش در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ لقب گرفت که با ۲۱ گل زده بالاتر از همه رقبا ایستاد تا با این عنوان ارزشمند در آستانه امضای قراردادی گران قیمت به عنوان باارزش ترین فوتبالیست ایرانی در اروپا قرار بگیرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *