قلی‌زاده در روز گلزنی نورافکن پا به توپ شد + حکم واگذاری اختیارات جدید به اردوغان صادر شد – سافت آرچیو

ورزش سه: امید نورافکن و علی قلی زاده دو بازیکن جوان ایرانی هستند که این روزها پیراهن تیم شارلروای بلژیک را به تن می کنند
قلی‌زاده در روز گلزنی نورافکن پا به توپ شد

قلی‌زاده در روز گلزنی نورافکن پا به توپ شد

ورزش سه: امید نورافکن و علی قلی زاده دو بازیکن جوان ایرانی هستند که این روزها پیراهن تیم شارلروای بلژیک را به تن می کنند. این دو، روز گذشته و در جریان دیدار تدارکاتی تیم شان برابر وسترلوی بلژیک به میدان فراخوانده شدند و توانستند بازی موثری نیز از خود به نمایش بگذارند.

این بازی در نهایت با نتیجه پیروزی دو بر یک به سود تیم شارلروا به پایان رسید.

امید نورافکن در این بازی از ابتدا در ترکیب شارلروا قرار داشت و در دقیقه ۴۹ موفق شد با شوتی دیدنی توپ را وارد دروازه حریف کند. علی قلی زاده نیز به عنوان بازیکن جانشین از دقیقه ۶۰ جایگزین نورافکن شد تا برای اولین بار با پیراهن تیم بلژیکی در میدان حاضر شود.

——————-

خبرگزاری ایلنا: ترکیه در قانونی جدید اختیارهای جدیدی را به رئیس‌جمهوری اعطا می‌کند. این اختیارات جدید در راستای تغییرات اخیر در نظام سیاسی این کشور روی می‌دهد که در انتخابات زودهنگام ماه گذشته میلادی مطرح شد
خبرگزاری ایلنا: ترکیه در قانونی جدید اختیارهای جدیدی را به رئیس‌جمهوری اعطا می‌کند. این اختیارات جدید در راستای تغییرات اخیر در نظام سیاسی این کشور روی می‌دهد که در انتخابات زودهنگام ماه گذشته میلادی مطرح شد.

این اصلاحیه که به رئیس‌جمهوری ترکیه اختیارات بیشتری می‌دهد، در همه‌پرسی سال گذشته میلادی با ۵۱ و چهار دهم درصد رای موافق تصویب شد. در پی این اصلاحیه‌ها، رئیس‌جمهوری اکنون می‌تواند ۱۲ عضو دادگاه قانون اساسی و چهار عضو دیوان عالی قضات و دادستان‌ها را تعیین کند. علاوه بر این، رئیس‌جمهوری ترکیه از این به بعد قدرت انتخاب معاونان خود و همچنین مقام‌های پارلمانی را خواهد داشت و خواهد توانست بر نظام قضایی کشور تاثیر بگذارد.

روزنامه رسمی دولت ترکیه، از مصوبه‌ای پرده برداشت که تغییراتی را در نظام قانون‌گذاری این کشور که از سال ۱۹۲۴ حکمفرما بود ایجاد می‌کند و اختیارات نخست‌وزیر و حکومت را به رئیس‌جمهوری و دولت او واگذار خواهد کرد.

در ماه ژوئن، روزنامه حریت گزارش داد که در پی انتقال نظام سیاسی کشور به ریاست‌جمهوری پس از انتخابات ۲۴ ژوئن، موقعیت نخست‌وزیر در ترکیه ملغی خواهد شد.

«رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهوری ترکیه، در انتخابات زودهنگام ماه گذشته میلادی با ۵۲ و شش دهم درصد به پیروزی رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *