محاکمه مجدد زن جوان پس از تبرئه + آمانو: ایران به تعهدات خود پایبند است – سافت آرچیو

روزنامه ایران: زن جوانی که یک بار در پرونده قتل مرموز مردی معتاد تبرئه شده بود، با شکایت اولیای دم برای بار دوم در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد
روز ۱۵ مرداد ماه سال ۹۰ مردی به نام «محسن» در سقوط از یک ساختمان بشدت مصدوم شد که ۲۲ روز بعد در بیمارستان سینا تهران جان سپرد. با شکایت خانواده محسن از زن جوانی در رابطه با این حادثه، با دستور بازپرس این زن دستگیر شد. او در بازجویی‌ها به کارآگاهان گفت: «من و محسن از مدتی پیش با هم آشنا بودیم تا اینکه او، اسباب و اثاث خانه مرا دزدید و به همین دلیل با هم اختلافاتی پیدا کردیم.

من در مرگ او هیچ نقشی نداشته‌ام.»با ابراز بی گناهی این زن، قضات شعبه دهم دادگاه کیفری یک استان تهران او را از اتهاماتش تبرئه کردند اما با شکایت اولیای دم به حکم صادر شده، صبح دیروز این زن در شعبه چهارم دادگاه کیفری تهران برای دومین بار محاکمه شد  واظهارات قبلی اش را تکرار کرد. به این ترتیب قضات پس از پایان محاکمه برای تصمیم گیری و صدور حکم وارد شور شدند.

محسن مواد برایم تهیه می‌کرد و هر دو ما هم معتاد بودیم به همین خاطر تصمیم گرفتیم مشکلات‌مان را حل کنیم. یک روز وقتی به خانه‌ام برگشتم محسن را دیدم که پشت در آپارتمان من ایستاده است و وقتی به او گفتم اینجا چکار‌داری گفت خیلی حالم بد است و موادی برای مصرف ندارم برو و برای من مواد تهیه کن. من او را با دسته جارو برقی زدم و بعد از آن از خانه بیرون رفتم تا مواد پیدا کنم، اما وقتی به خانه بازگشتم دیدم که خودش را از طبقه سوم به پایین پرتاب کرده است.

روزنامه ایران: زن جوانی که یک بار در پرونده قتل مرموز مردی معتاد تبرئه شده بود، با شکایت اولیای دم برای بار دوم در شعبه چهارم دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.

——————-

خبرگزاری مهر: یوکیا  آمانو» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بار دیگر تاکید کرد برجام در حال اجرا است و ایران به انجام تعهدات بین المللی خود پایبند است
به گفته آمانو هر چند برخی موارد مانند افزایش یک دهم تنی میزان آب سنگین وجود داشت که اصلاح شده، اما در مجموع می توان گفت که در حال حاضر و در آینده نزدیک برجام اجرا می شود.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بار دیگر تاکید کرد که ایران تحت شدیدترین بازرسی های این سازمان بوده و به قوانین بین المللی و پروتکل الحاقی پایبند است.

وی همچنین از آمادگی ایران برای برای انجام اقدامات داوطلبانه به منظور شفاف سازی بیشتر خبر داد و یادآور شد: مقامات ایران اطمینان داده اند که به تعهدات خود در برجام متعهد هستند.

گفتنی است آمانو هفته گذشته در تهران با  وزیر امور خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در تهران دیدار کرده و اظهار داشت که از دیدگاه آژانس اجرای برجام از سوی همه طرفها حائز اهمیت است.

خبرگزاری مهر: یوکیا  آمانو» مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی بار دیگر تاکید کرد برجام در حال اجرا است و ایران به انجام تعهدات بین المللی خود پایبند است.

وی که به مناسبت شصتمین سالگرد تاسیس آژانس بین المللی انرژی اتمی در واشنگتن سخن می گفت افزود: برجام هر چند نه کاملا، اما در حال اجرا است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *