مهر تمدید، روی قرارداد شفر – سافت آرچیو

ایران ورزشی: جام قهرمانی حذفی در مشت استقلال است و حتی مدیران این باشگاه هم تیم‌شان را قهرمان جام می‌دانند. با این اوصاف قرارداد شفر با استقلال تمدید خواهد شد و پیرمرد یک سال دیگر در استقلال خواهد بود
ابتدای این فصل در قرارداد شفر نوشته شد که اگر با استقلال به جامی برسد یا در لیگ به سهمیه لیگ قهرمانان آسیا دست یابد قراردادش تمدید می‌شود و دستمزدش تا ۶۰۰ هزار دلار قابل افزایش است. متن این قرارداد همان روزها در اختیار رسانه‌ها قرار گرفت و مشخص شد که مدیران باشگاه استقلال به آینده این باشگاه با مرد آلمانی سخت امیدوارند که برایش چنین بندهایی را قایل شده‌اند. اکنون زمینه عقد قرارداد با شفر فراهم شده است و صعود به فینال جام حذفی در واقع مهر تمدیدی بوده بر قرارداد  شفر. قراردادی که برای استقلال نزدیک به ۳ میلیارد تومان هزینه در بر خواهد داشت و این مربی را در صف گران‌ترین مربیان تاریخ فوتبال ایران قرار می‌دهد.

ایران ورزشی: جام قهرمانی حذفی در مشت استقلال است و حتی مدیران این باشگاه هم تیم‌شان را قهرمان جام می‌دانند. با این اوصاف قرارداد شفر با استقلال تمدید خواهد شد و پیرمرد یک سال دیگر در استقلال خواهد بود. مردی که آرامش را به استقلال بازگردانده و با رفتار و حرکات حساب شده خود روی نیمکت استقلال به یک نقطه اطمینان‌بخش بدل شده است. حالا باید دید که پس از قهرمانی استقلال در جام حذفی مدیران استقلال چه شروطی را در قرارداد مرد آلمانی قرار می‌دهند. آیا برایش شرط تمدید قرارداد در صورت قهرمانی در لیگ را می‌گذارند؟ شاید اگر دوباره برای شفر شروطی لحاظ شود او بتواند به سال‌ها ناکامی استقلال در لیگ پایان دهد. شفر اکنون یکی از تاثیرگذارترین نیروها در استقلال است. شاید انگیزه‌های او بتواند استقلال را به نقطه‌های درخشانی بکشاند.

یکی از دو تیم استقلال خوزستان قعرنشین در لیگ برتر و خونه به خونه لیگ یکی حریف استقلال در فینال جام حذفی خواهند بود. تیم‌هایی که آنقدر ظاهرشان برای استقلالی‌ها ساده به نظر می‌رسد که خود را در فاصله ۳ ماه مانده تا برگزاری آن بازی قهرمان جام حذفی می‌دانند. پیش‌بینی استقلالی‌ها چندان هم از واقعیت دور نیست. دو تیمی که قرار است یکی از آنها به فینال جام حذفی برسد، به لحاظ فنی چندان شرایط مناسبی ندارند و استقلال هم این روزها به تیمی هماهنگ بدل شده و همه حریفانش را یکی پس از دیگری شکست می‌دهد. گرچه در فوتبال اتفاقات عجیب کم رخ نداده و نباید با این پیش بینی‌ها از انگیزه‌های بازیکنان کاست اما در هر حال شانس قهرمانی استقلال بیشتر است و بعید نیست که آبی‌ها پس از ۵ سال ناکامی در رسیدن به جام قهرمانی این بار صاحب جامی شوند. جامی که می‌تواند حکم تمدید قرارداد شفر را داشته باشد و سران باشگاه استقلال هم وعده عقد قرارداد تازه با پیرمرد آلمانی را داده‌اند.

مربی سرد و گرم چشیده‌ای که از زمان ورود به استقلال منشا تحولات ظاهری و باطنی بسیاری شده و استقلال را از آن تیم نا‌هماهنگ و شلخته به تیمی با برنامه و صاحب ایده و فکر بدل ساخته است. سیر تحولات نه فقط به لحاظ تاکتیکی بلکه در تک تک بازیکنان نیز مشاهده می‌شود و به وضوح می‌بینیم که بازیکنی همچون داریوش شجاعیان که در زمان مربیگری منصوریان سوهان روح و روان استقلالی‌ها شده بود اکنون به بازیکنی کلیدی و در خدمت تیم بدل شده و فوتبال هدفداری را به نمایش می‌گذارد. حسن دیگر شفر ایجاد یک ثبات منطقی در انتخاب ترکیب اصلی بوده است. نه اینکه او در هر بازی تغییراتی نداشته باشد، نه اینطور نیست. شفر هم گاهی ترکیب استقلال را عوض می‌کند و حتی به ترکیب تیم برنده دست می‌زند اما این تحولات که جزیی و بر اساس نیاز استقلال است با منطق و عقل‌محوری انجام می‌شود. شاید اگر استقلال بر همان مدار بی‌برنامگی و آشفتگی گذشته پیش می‌رفت حضور در همین فینال جام حذفی که رقبای استقلال به جز صنعت نفت آبادان همگی از لیگ یک بودند را هم از کف می‌داد اما شفر استقلال را به تیمی بدل کرد که اکنون بارقه‌های امیدواری بسیاری در آن ایجاد شده و خیلی‌ها از پیش قهرمانش می‌دانند. این حال و هوا ایجاب می‌کند که شفر در مسیر تمدید قرارداد با استقلال قرار بگیرد و استقلال در فصل آتی نیز با او پیش برود که همین اتفاق هم در حال انجام است و مدیران باشگاه استقلال در پی تمدید قرارداد شفر هستند و می‌خواهند همانطور که وعده داده بودند، پیرمرد را در استقلال حفظ کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *