گوگل به زودی از زبان طراحی متریال ۲ رونمایی خواهد کرد – دیجیاتو – سافت آرچیو

طراحی متریال (Material Design) از زمان معرفی در رویداد I/O 2014 گوگل، کم کم راهش را به تمام محصولات این کمپانی باز کرد و تاکنون هم آپدیت های خیلی خوبی برای این زبان طراحی منتشر شده است

همچنین در این نسخه گزینه SetStackedLayout به صورت پیش فرض فعال خواهد بود. با این ویژگی، اگر تب های زیادی را در مرورگر باز کنید دیگر طول هر تب کاهش پیدا نمی کند و هر کدام با اندازه قبلی نشان داده می شود تا کاربران، به خصوص کسانی که دیوایس های لمسی دارند، راحت تر بتوانند تیتر تب ها را بخواند.

در نسخه جدید رنگ قرمز تیره تر شده و برای خاکستری هم شاهد طیف های روشن تری هستیم. جدا از اینکه عرض تب های مرورگر کروم افزایش پیدا کرده و از آن طرف طول تب ها کاهش یافته است. یک آیکون جدید نیز برای بستن تب ها وجود دارد که احتمالا خبر از تغییرات بعضی آیکون ها در این نسخه را می دهد.

طراحی متریال (Material Design) از زمان معرفی در رویداد I/O 2014 گوگل، کم کم راهش را به تمام محصولات این کمپانی باز کرد و تاکنون هم آپدیت های خیلی خوبی برای این زبان طراحی منتشر شده است. با این وجود به نظر می رسد که اهالی مانتین ویو به دنبال یک جانشین پیشرفته تر هستند.

با توجه به شواهدی که اخیرا در پروژه کرومیوم پیدا شده گوگل در حال کار روی طراحی متریال ۲ است. اگر این شایعات حقیقت داشته باشند، نسخه جدید نسبت به قبل تفاوت خیلی زیادی ندارد و اهالی مانتن ویو بیشتر وقت شان را روی رنگ ها، آیکون ها و رفتارهای صفحه لمسی گذاشته اند.

Material Design 2

مهمترین هدف زبان طراحی متریال ۲ نسبت به گذشته، افزایش خوانایی و کارایی اش است

با وجود اینکه اطلاعات لو رفته خبر از تغییرات بیشتر کروم در نسخه دوم متریال می دهند ولی احتمالا در زمان معرفی شاهد ویژگی های جدیدتری خواهیم بود. اگر گوگل امسال و به مناسب چهار سالگی طراحی متریال بخواهد ورژن بعد را معرفی کند، I/O 2018 محتمل ترین گزینه است. این کنفرانس در ۸ تا ۱۰ مه (۱۸ تا ۲۰ اردیبهشت سال آینده) برگزار می شود.

طراحی متریال 2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *